30. dbo Bílé kytky

Náš oddíl funguje od 14. března 1990 díky naší zakladatelce Bylince – Boženě Colkové. Je to už docela dlouho, takže naší „Třicítce“ už je vážně třicet.
Za tu dobu se toho hodně změnilo: tehdejší světlušky už jsou dávno dospělé a my program stále zpestřujeme novými prvky, nejrůznějšími výtvarnými činnostmi či sportovními a outdoorovými aktivitami, zapojujeme se do spousty projektů a skautských akcí, za kterými se nebojíme vydat ani do zahraničí.

Po střídání několika kluboven jsem zakotvili v areálu pod Bílou horou v Židenicích. Jak jsme se neustále rozrůstali, rozdělili jsme se v srpnu 2020 na dva oddíly, a tak teď vedle nás funguje náš sesterský 67. oddíl Herbae.

V Bílých kytkách tak momentálně máme Sasanky, Kopretinky a Sněženky. I přes všechny změny však jedno stále přetrvává, a to je přátelství a nadšení pro skautský způsob života.

Web: https://30dbo.skauting.cz/

Tereza Všianská – Popelka